Náš príbeh

LUMINIA Natalia Gaplovska

Zrod značky LUMINIA

má svoj pôvod v osobnom príbehu jej zakladateľky, Natálie.

“Hoci som vyznávala zdravý životný štýl, každú zimu ma sprevádzali problémy s dýchaním, kašeľ, bolesti hrdla a alergia. Môj strýko, ktorý založil našu rodinnú tradíciu výroby umeleckých sviečok, bol prvý, kto mi poradil vymeniť sviečky na báze parafínu za prírodnú alternatívu jeho domácej produkcie. Moje zdravotné problémy zrazu zmizli a už sa nevrátili.

Podrobné bádanie potvrdilo škodlivosť parafínu a jeho súvis s mnohými zdravotnými ťažkosťami. Tak sa začala veľká cesta osvety a ja som vymenila svet modelingu za tvorivú prácu, ktorá má zmysel a robí ľuďom radosť.”

Natalia Gaplovska LUMINIA

“Mojím zámerom bolo zhmotniť dokonalosť.”

Dar svetla a tepla. Objekt prinášajúci potešenie, ktorý by si každý zamiloval. Trblietavé šťastie v rukách nadšených zákazníkov. Dokonalý a výnimočný v každom ohľade.

Prírodná vonná sviečka LUMINIA

Moje vyliečenie bolo pre mňa silnou motiváciou, a tak som prebádala svet, hľadala inšpiráciu, učila sa od najlepších a zdokonaľovala ich nedostatky. Nespočetné pokusy, omyly a inovácie nás napokon priviedli k vytvoreniu jedinečného rodinného konceptu receptúry s unikátnymi parametrami, ktorý nemá vo svete obdoby.”

 

Výroba sviečok LUMINIA

LUMINIA

znamená “svetlo”

a pochádza zo starej hebrejčiny.

Font loga LUMINIA je inšpirovaný večnými nápismi na starobylých rímskych chrámoch. Rimania písali V namiesto U – preto LVMINIA logo zachováva čisté rovné línie.

Zmysel a krásu vidíme v každom detaile. Snažíme sa robiť dobré veci lepšie, pre radosť a s čistým úmyslom.

Výroba parfémov LUMINIA

INGREDIENCIE A ETICKÝ PRÍSTUP

Výroba sviečok LUMINIA

Prírodné vosky LUMINIA dôsledne vyberáme,

aby boli ekologické, zdravotne nezávadné a šetrné k životnému prostrediu. Základom sú vosky kokosové a vosk z marhuľových jadierok. Sú 100-percentne prírodné, neobsahujú žiadne chemikálie a majú parametre potravinárskych prísad. Suroviny sú získavané z voľnej prírody a vosky sú vyrábané prevažne ručne v certifikovaných manufaktúrach dodržiavajúcich zásady udržateľnosti.

Vosk z kokosových plodov

predstavujú menšiu environmentálnu záťaž, než akékoľvek iné vosky. Jedna kokosová palma produkuje viac oleja, než prináša pestovanie geneticky modifikovanej sóje na desaťnásobne väčšej ploche. Palma na rozdiel od pestovania sóje a iných plodín nevyžaduje každoročnú kultiváciu pôdy, ani využívanie pesticídov a insekticídov, negatívne ovplyvňujúcich biodiverzitu. Jedna palma prináša úrodu až 70 rokov, pričom sa na nich urodí približne 100-200 plodov ročne, v závislosti na kultivare. Výroba si vyžaduje poctivú manuálnu prácu, čo vytvára pracovné miesta pre farmárov v krajinách tretieho sveta.

 

Výroba sviečok LUMINIA
Výroba sviečok LUMINIA

Knôty z egyptskej bavlny

sú svetovo uznávanou špičkou v sviečkárskej alchýmii, 100% čistej prírodnej kvality. Zo širokej škály precízne vyberáme a testujeme knôty s najvhodnejšou hrúbkou, tvarom a typom zapletania každej vôni na mieru. Esencie majú každá vlastný charakter, olejnatosť, hustotu, prchavosť. Vlastnosti, ktorým treba dokonale prispôsobiť aj typ knôtu a presné pomery voskov.

 

Alchýmia esencií

LUMINIA parfumácie komponujeme zo starostlivo vyberaných esenciálnych olejov, exotických korenín a vzácnych drevín. Autentické vône sviečok a difuzérov navodia zmyselnú atmosféru, povzbudia telo či zrelaxujú myseľ. Výnimočne trvácne parfémy sa nádherne navzájom kombinujú, prispôsobia sa každého pokožke individuálne a definujú Vašu osobnosť. Stačí si vybrať a vyskúšať prekvapivý rozdiel.

Výroba parfémov LUMINIA
Ručná výroba Bohemia Crystal pre LUMINIA

Bohemia Crystal

Vybrali sme to najlepšie, čo sme lokálne našli a sme na to právom hrdí. Trvalo niekoľko mesiacov nájsť skláreň, ktorá nám ručne fúka nádoby z pravého Bohemia krištáľu, dokonale čistých tvarov, s absolútne rovným dnom, s precízne zabrúsenými hranami a jagavej čírosti, ktorá si získala celosvetovú slávu.

Každá nádobka je malým umeleckým dielom, na ktorom počas 2 dní pracovalo 6 párov precíznych rúk. Korunovaná ručne vyrobeným viečkom s brúseným diamantom sa stane ikonickým doplnkom Vášho interiéru.

EKO PROGRAM

Predstavujeme Vám LUMINIA spôsob ako odmietnuť, znovu použiť a zrecyklovať, pre zodpovednejší prístup k životnému prostrediu, snahu o bezodpadové fungovanie, zdravší a udržateľný život na našej prekrásnej planéte.

ODMIETNITE

Odmietnite nepotrebné balenie. U nás i v ďalších obchodoch. Pokiaľ chcete LUMINIA sviečku darovať, v našom online obchode si môžete zvoliť darčekovú taštičku (zadarmo) alebo luxusnú darčekovú kazetu. Všetky LUMINIA tašky, kazety a krabice su recyklovateľné.

Odmietame používať parafín, farbivá, konzervačné látky a aditíva. Parafín je ropný produkt, farbivá sú syntetické a aditíva chemické látky. Všetky výrazne škodia nášmu zdraviu aj životnému prostrediu.

Odmietame vyhodiť obalové materiály a výplne, ktoré sa dajú znovu použiť. Dáme im nový život, zabalíme do nich objednávky a aj tým šetríme životné prostredie.

Bohemia krištáľ LUMINIA
Recyklačný eko program LUMINIA

POUŽITE ZNOVU

Dajte vypáleným krištáľovým nádobkám nový zmysel a použite ich na iný účel vo Vašej domácnosti.

Inšpiratívne nápady našich klientov:
Šperkovnička, miska na cukor, oriešky, cukríky, čaje, soľnička a koreniny, váza na čerstvé či sušené kvety, krištáľové poháre na nápoje, v kúpeľni na vatové tampóniky a tyčinky, držiak na perá, ceruzky, štetce, či líčidlá, pokladnička, pohárik spomienok a mušličiek, dekorácie…

V akej roli vynikne Vaša kolekcia LUMINIA krištáľových nádobiek?

RECYKLUJTE

Vráťte nám nepoškodené krištáľové nádobky z vypálených sviečok a flakóny z parfémov. My do nich vyrobíme nové sviečky a parfémy pre Vás a vy získate zľavu na ďalší nákup.

Zľavy za krištáľové nádobky sviečok:

2€ Petite | 3€ Classic | 6€ Grande

Zľavy za parfémové flakóny:

1€ 30ml flakón | 2€ 50ml flakón

Bohemia krištáľ LUMINIA
Krištáľ LUMINIA eko

AKO VRÁTIŤ NÁDOBKY A FLAKÓNY LUMINIA?

Prineste vypálené krištáľové nádobky a prázdne flakóny LUMINIA parfémov do najbližšej predajne, ktorá ponúka LUMINIA produkty a dostanete okamžitú zľavu na ďalší nákup.

alebo

Nazbierajte aspoň 2 prázdne krištáľové nádobky a/alebo flakóny, bezpečne zabaľte a pošlite nám na adresu: LUMINIA s.r.o., Jasovská 1, 851 07 Bratislava, spolu s Vašim menom, adresou a emailom. Na email Vám pošleme zľavový kód, s ktorým Vám z nákupu v online obchode LUMINIA odpočítame zľavu za vrátené nádobky + cenu štandardného poštovného do výšky 2€.

STAROSTLIVOSŤ O SVIEČKU

Prírodné vonné sviečky LUMINIA

I.

DOPRAJTE SI ČAS

Sviečku nechajte horieť, kým sa vosk roztopí až po okraj. Hlavne pri prvom zapálení je dôležité dať knôtu dostatočný čas na úplné roztopenie povrchu, aby ste dosiahli čisté vyhorenie celej sviečky. Keď sviečku zapaľujete iba na chvíľu, vosk sa bude topiť dovnútra popri knôte a vytvárať takzvaný “tunel”.

Ak sa Vám tvorí tunel alebo ostáva vosk na jednej strane nádobky, nestrihajte knôt a pár minút po zapálení ho nahnite nehorľavým predmetom smerom k neroztopenému vosku. Vosk sa postupne roztopí.

II.

TAJOMSTVO 6MM KNÔTU

LUMINIA vosk je 100% prírodný, nedymí a nevylučuje do vzduchu toxíny ani chemikálie.

Ak sviečka dymí, knôt je príliš dlhý, stmavne vosk, zadymí sklo a priveľkým plameňom riskujete jeho prasknutie.  Knôt je potrebné skrátiť na 6mm. Strihačom knôtu alebo nožnicami odstrihnite časť horiaceho knôtu a dbajte, aby nepadol do tekutého jazierka a nezašpinil vosk. Alebo sviečku zahaste a z vychladnutého knôtu kúsok jemne odlomte. Plameň sa zmenší a sviečka bude horieť až 3-krát dlhšie.

Ak sa Vám knôt zlomí a sviečka horí malým plameňom dovnútra, odlejte z tekutého vosku. Knôt sa instantne predĺži, plameň zväčší a začne roztápať väčší priemer.

Aby ste predišli dymeniu, udržujte sviečku mimo prievanu.

Výroba sviečok LUMINIA
Prírodné vonné sviečky LUMINIA

III.

PREDĹŽTE ŽIVOT SVOJEJ SVIEČKY

Aby ste dosiahli čo najdlhší čas horenia, zahaste sviečku keď sa vosk roztopí po okraj. Nechajte stuhnúť a zapáľte zas. Čím hlbšie je jazierko roztopeného vosku, tým rýchlejšie sa spaľuje.

Pokiaľ nechcete sviečku po roztopení ešte zahasiť, zastrihnite knôt strihačom alebo nožnicami na 6mm počas horenia. Plamienok sa okamžite zmenší a sviečka vydrží horieť až 3-krát dlhšie.

Čím dlhší knôt, tým väčší plameň a kratší celkový čas horenia, pretože väčší plameň spotrebúva viac vosku.

 

IV.

AKO NA TUNEL?

Ak sa Vám tvorí tunel, dôvodom je krátky knôt alebo krátka doba horenia. Nestrihajte knôt a nechajte sviečku horieť vkuse čo najdlhšie. Väčší plameň postupne nespotrebovaný vosk na okrajoch nádoby roztopí.

Ak sa Vám zlomil knôt, utopil vo vosku alebo je príliš krátky s malým plameňom, roztopte vosk okolo knôtu dlhým zapaľovačom a odlejte z nádoby. Knôt a plameň sa instantne zväčšia. V prípade potreby môžete postup s odlievaním vosku zopakovať a odliaty vosk môžete opäť po kúskoch vrátiť do roztopeného jazierka sviečky, keď vyhorí všetok vosk z okrajov nádoby a knôt bude opäť dlhý.

Ak ostáva vosk na jednej strane nádoby, posuňte knôt v roztopenom jazierku nehorľavým predmetom smerom k vosku.

Výroba sviečok LUMINIA
Výroba sviečok LUMINIA

V.

KRÁSA A ČISTOTA

Pre stále jagavý krištáľ môžete preleštiť steny nádobky handričkou alebo papierovou utierkou. Najlepšie sa čistí, keď je nádobka ešte jemne teplá a vosk dostatočne stuhnutý. Opatrne, aby sa neodlomil knôt.

Po vypálení sviečky odstránite zvyšný vosk z dna vylúpnutím. V prípade potreby pomôže nahriatie dna nádobky v teplej vode. Ak ste sviečku vypálili kompletne, nádobku stačí umyť v teplej vode úplne do číra.

VI.

BEZPEČNOSŤ

Aby ste predišli prasknutiu krištáľu skracujte knôt na optimálnu dĺžku, aby nedymil a nedotýkal sa skla. Najmä ak sviečka horí dlhšie ako 2 hodiny.

Nepáľte posledný 1 centimeter vosku. Vždy položte sviečku na nehorľavú podložku, ďaleko od horľavých vecí, mimo dosahu detí a domácich zvierat.

Nikdy nenechávajte horiacu sviečku samu a vychutnajte si je spoločnosť.

Prírodné vonné sviečky a interiérové difuzéry LUMINIA

STAROSTLIVOSŤ O INTERIÉROVÝ DIFUZÉR

Interiérový difuzér LUMINIA v darčekovej taštičke

I.

AKO POUŽÍVAŤ INTERIÉROVÝ DIFUZÉR

Nalejte časť vonného oleja do krištáľovej vázy difuzéru. Vložte 5 tyčiniek vzácneho bieleho ratanu a nechajte 12 hodín nasiaknuť. Následne tyčinky otočte a ponorte nenamočenou časťou do oleja.

Pre intenzívnejší vonný zážitok, prilejte viac vonného oleja, pridajte ďalšie ratanové tyčinky a položte difuzér na teplé miesto s prúdením vzduchu. Podľa potreby kedykoľvek tyčinky otočte namočenou časťou hore pre oživenie vône.

II.

KAM UMIESTNIŤ INTERIÉROVÝ DIFUZÉR

Umiestnite difuzér mimo priameho slnka a tepla, ideálne na miesto, kde prúdi vzduch v miestnosti.

V závislosti od teploty, vlhkosti a pohybu vzduchu v miestnosti, vôňa bude spríjemňovať Váš priestor približne 18 mesiacov.

Umiestnenie difuzéru pri zdroj tepla zintenzívni vôňu a difuzér sa rýchlejšie vyparí. Rovnako suchý vzduch a prievan urýchlia proces vyparovania.

Prírodné vonné sviečky, interiérové difuzéry a luxusné parfémy LUMINIA
Prírodné vonné sviečky a interiérový difuzér LUMINIA

III.

INTENZITA A TRVÁCNOSŤ VÔNÍ

Bylinkové, svieže a citrusové vône voňajú najjemnejšie a vyparujú sa najrýchlejšie. Difuzéry White Tea & Jasmine, Magnolia & Tuberose, Honey & Thyme Cardamom Intense sú vhodné do bezprostrednej blízkosti, na pracovný stôl alebo do spálne a vydržia 12 – 18 mesiacov.

Sladké, ovocné a kvetové vône strednej intenzity ako Fig Mediterranean, Sakura a Navona Lilysa skvele hodia ako uvítacia vôňa domova do predsiene a haly, do kuchyne, kúpeľne, šatníku, či hosťovskej izby. Difuzéry týchto vôní Vám budú robiť spoločnosť približne 18 mesiacov.

Drevité, korenisté a orientálne vône ako Amber & Oud, Frankincense, Sacred Santal, či Saffron & Musk Vás objímu svojou intenzitou a navodia sofistikovanú atmosféru s dotykom luxusu. Najlepšie vyniknú v obývacej izbe, pracovni, kancelárii, či zasadacej miestnosti. Spomedzi vôní majú najdlhšiu trvácnosť, 18-24 mesiacov.

Asset 7
Doručenie zadarmo od 49€
Asset 10
Výmena produktov, ak nie ste spokojní
Asset 6
Personalizovateľné darčeky s osobným dotykom
Asset 11
Ručne vyrobené v rodinnom kruhu podľa dlhoročnej tradície
Asset 9
Vráťte krištáľové nádoby zo sviečok a parfumov za zľavu
Asset 7
Doručenie zadarmo
Asset 10
Výmena produktov
Asset 6
Darčeky s menom
Asset 11
Rodinne ručne vyrobené
Asset 9
Vratné krištáľové nádoby

RECENZIE

Lucie Cernacz
5/5

Skvěly a rychly

Verified reviewVerified review - view original

3 týždne ago
Katarína R.sk
5/5

Verified reviewVerified review - view original

4 týždne ago
Jana K.sk
5/5

Verified reviewVerified review - view original

4 týždne ago
Zuzana Scherhauferovásk
5/5

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Jitka Rydvalovácz
5/5

Dobrá den, značku Luminia jsem si oblíbila již před lety a jejich parfémy prostě miluji... jsou čisté, křehké a neokoukané (neočmuchané :o))... Potěší jak svou vůní, tak designem a balením. Děkuji, vždy mi udělají radost. Ať se vám daří, Jitka.

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Lucie Cernacz
5/5

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Beata Staskovask
5/5

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Michaela G.sk
5/5

Sviecku mi dorucila velmi mila slecna, ochotna poradit a pomoct

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Ivanask
5/5

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Magdaléna O.cz
5/5

Skvělé a rychlé doručení parfému, který byl nádherně zabalen. Mohu jen doporučit - perfektní zkušenost.

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Martina D.cz
5/5

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Michaela
5/5

Dorucenie bolo velmi rychle a bez problemov. Internetova stranka je velmi vkusne a prehladne vytvorena.

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Katarínask
5/5

Skvelá komunikácia a rýchlosť dodania ...

Verified reviewVerified review - view original

1 mesiac ago
Alexandrask
5/5

Krásne zabalené a rýchlo doručené.

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Stanislava A.sk
5/5

Rýchle a bezproblémové. Potešilo ma aj balenie vo vnútri škatule.

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Evask
5/5

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Dana
5/5

Veľká spokojnost

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Zuzana P.cz
5/5

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Alena Jendrejovask
5/5

Vynikajuce sluzby, 100%- ny prozakaznicky pristup. Ochota poradit, promptne vybavenie zakazky a samozrejme kvalitne produkty. Zelam vela uspechov a zakaznikov 😉

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Zuzanask
5/5

Verified reviewVerified review - view original

2 mesiace ago
Košík
Začnite písať, aby sa zobrazil produkt, ktorý hľadáte.

Registrácia

Zatiaľ žiadny účet?